Különleges eseménnyel zárta a METU a „Kurátori praxisok Magyarországon a rendszerváltás után” beszélgetéssorozatot
2025-02-16
-1741257907.png&w=2048&q=100)
A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) Design- és Művészetelméleti Intézete különleges eseménnyel zárta a „Kurátori praxisok Magyarországon a rendszerváltás után” című beszélgetéssorozatot 2025. február 10-én a METU Infopark kampuszán.
A záróeseményen Don Tamás kurátor, a METU oktatója, a MODEM vezető kurátora és az AICA magyar tagozatának vezetőségi tagja beszélgetett Somogyi Hajnalkával, az OFF Biennále vezetőjével, társkurátorával, a METU oktatójával. Az esemény kiváló alkalmat teremtett arra, hogy az érdeklődők személyesen is kérdezzenek, és mélyebb betekintést nyerjenek a kortárs magyar kurátori gyakorlatokba.
A beszélgetéssorozatot az AICA Magyarország és a MODEM Modern és Kortárs Művészeti Központ indította el 2023-ban. Az első évad a Magyar Képzőművészeti Egyetemen zajlott, míg a 2024/25-ös tanévben a sorozat a METU Művészeti és Kreatívipari Karán folytatódott. A programsorozat hat beszélgetésen keresztül mutatta be a magyar kortárs képzőművészet meghatározó kurátorainak életművét, valamint az intézményi háttér fejlődését az elmúlt három évtizedben.
„Elképzelésünk szerint az eseménysorozat olyan kurátori pályaképek és gyakorlatok bemutatására vállalkozott, amelyek aktívan formálták a rendszerváltás utáni hazai kortárs képzőművészeti közeget” – nyilatkozta Don Tamás.
A sorozat második évadában az érdeklődők többek között olyan elismert szakemberekkel találkozhattak, mint: Petrányi Zsolt, a Magyar Nemzeti Galéria tudományos főigazgató-helyettese, Mélyi József, a Magyar Képzőművészeti Egyetem tanszékvezetője vagy Timár Katalin, a Ludwig Múzeum főmuzeológusa.
Akik lemaradtak a beszélgetéssorozat korábbi eseményeiről, most vágatlanul visszahallgathatják azokat a METU YouTube csatornáján az alábbi linken:
Kurátori praxisok beszélgetéssorozat
Tekintsd meg az előadássorozat képeit!
