Felsőoktatási szakképzés (FOSZ)
Üzlet
Nappali
Levelező

Gazdálkodási és menedzsment FOSZ

Egy üzletembernek értenie kell a tervezéshez, elemzéshez, szervezéshez és irányításhoz, amit ezen a szakon megtanulhatsz. A képzés során elsajátíthatod a gazdálkodás és menedzsment alapelveit, valamint megismerheted a vállalati tervezés, finanszírozás, számvitel és adózás folyamatait.

Gazdálkodási és menedzsment FOSZ
Neked
szól…
ha 2 év alatt oklevelet és szakmát is szereznél, ha gyakorlati tudásra vágysz, illetve terveid között szerepel a továbbtanulás is.

A képzés adatai

Képzési forma

Nappali

Képzési idő

4 félév

Képzési szint

Felsőoktatási szakképzés (FOSZ)

Tandíj

Nappali: 337 000 Ft/félév
Levelező: 305 000 Ft/félév

Képzés nyelve

Magyar

Megszerezhető végzettség

Felsőfokú gazdasági menedzser-asszisztens

Szakvezető

Dr. Erdeiné Dr. Késmárki-Gally Szilvia

Tanszék

Üzleti Tanulmányok Intézet

A szakról röviden

Egy üzletembernek sok mindenhez kell értenie, például tervezni, elemezni, szervezni és irányítani. Ezen a szakon elsajátíthatod a közgazdasági alapokat, illetve megismerheted a vállalati tervezés és gazdálkodás folyamatait, a gazdálkodási és menedzsment folyamatok irányításának, szervezésének, működtetésének alapelveit és módszereit. Megismerkedhetsz a vállalati gazdálkodás és a projektek finanszírozási, számviteli, adózási aspektusaival és a döntés-előkészítés, döntéstámogatás módszertani alapjaival. Emellett, megtanulhatod a stratégiai és az operatív tervezés fortélyait, módszereit, technikáit, és a modern szervezési eljárásokat, ezáltal részt tudsz vállalni ezek gyakorlati megvalósulásában is.

Gyakorlati lehetőségek

1.       Kreatív iparági esettanulmányokon keresztül mutatjuk be a legjobb példákat.  

2.       Szimulált vállalati környezetben gyakorolhatsz, a legmodernebb üzleti informatikai támogatás mellett.

3.       Versenyképes IT ismereteket szerezhetsz.  

4.       Fakultatív programokon vehetsz részt, amelyek remek kapcsolat- és tapasztalatszerzési lehetőségeket biztosítanak.  

5.       Az egyetem stratégiai partnerségeinek köszönhetően számos kapu nyílik meg előtted.  

Elhelyezkedés

1.       kis- és középvállalkozásokban asszisztensként

2.       közigazgatási szervezetek munkatársaként

3.       nonprofit szervezeteknél

4.       hazai és multinacionális vállalatoknál

5.       egyéni vagy társas vállalkozóként

Főbb témakörök

  1. Döntéselmélet és módszertan (ERP rendszerek): Betekintést nyújt abba, hogy egy vállalat üzleti-, ügyviteli folyamatait egy erre a célra készült integrált vállalatirányítási ügyviteli informatikai rendszer hogyan támogatja.
  2. Emberi erőforrás gazdálkodás: A jövőt álló szervezetek (future proof organizations) ideológiája mentén foglalkozik az emberi erőforrás menedzsment rendszerszemléletű bemutatásával. Az ember, mint erőforrás (humán tőke) jelentőségét tisztázzuk.
  3. Jogi alapismeretek: Lényegi áttekintést ad a jog, mint ismerettárgy és társadalmi szabályozó alapvető struktúrájáról, jogintézményekről és szabályozási területekről (jogágakról).
  4. Marketing alapok: A vásárlói fókusz és az érzelmi márkázásból levezetett témakörök olyan alapvető kérdések, mint a „Mi a jó nekem ebben?” mögötti világot tárják fel.
  5. Menedzsment ismeretek (Vezetés és szervezés): A hallgatók felkészülnek a jövőre vonatkozó tevékenységekre, a tudatos tervező, szervező, irányító, koordináló, ellenőrző munkára, annak hatékony megvalósítására és önálló alkalmazására.
  6.  Pénzügytan: Megismerjük a pénz szerepét, a pénzzel kapcsolatos közgazdasági koncepciókat, a pénzügyi rendszer fogalmát, elemeit, intézményeit. Áttekintjük a pénzteremtés, a monetáris szabályozás alapvető jellemzőit és összefüggéseit, valamint a bankrendszer, az értékpapírok és az értékpapírpiacok működését, illetve a pénzügyi szolgáltatások területét.
  7. Stratégiai tervezés: A stratégiai tervezés lényegében problémamegoldás: az alapprobléma a változó környezethez való sikeres alkalmazkodás, melyhez fontos az üzleti életben nélkülözhetetlen stratégiai gondolkodásmód ismerete.
  8. Számvitel: Cél a számviteli információs rendszer működtetésének magyarázata, valamint működési logikájának megismertetése magasabb szinten.
  9. Üzleti informatika: Az üzleti feladatokhoz szükséges adatokat megkeresése, azokból a megfelelő információk kinyerése és elemzésre alkalmas módon rendszerezett formában történő előkészítése, illetve vizualizálása.
  10. Üzleti statisztika: A hallgatók megismerik, megértik és alkalmazzák azokat a fontosabb statisztikai módszereket, amelyek a gazdasági folyamatok elemzéséhez szükségesek.
  11. Vállalatgazdaságtan: A hallgatók megértik, hogyan működik egy vállalat.