Felsőoktatási szakképzés (FOSZ)
Művészet
Nappali

Televíziós műsorkészítő FOSZ

A képzés célja, hogy felkészült, megalapozott tudással rendelkező televíziós szakalkalmazottakat képezzen, akik szilárd, átfogó szakmai alapokat elsajátítva indulhatnak neki pályájuknak a televíziózás nem fikciós és fikciós területein.

Televíziós műsorkészítő FOSZ
Neked
szól…
ha érdeklődsz a televíziózás, a filmkészítés világa iránt, ha képes vagy önállóan és csapatban egyaránt dolgozni, jó kommunikációs képességekkel rendelkezel, szívesen lennél egy televíziós, esetleg filmes stáb értékes, kiemelkedő szakmai tudású tagja és persze, ha érdekel a segédszerkesztő, casting asszisztens, ruhás, kellékes, stúdióasszisztens, produkciós asszisztens, felvételvezető, vágóasszisztens, rendezőasszisztens, scripter, kameraman szakma, valamint esetleg a rendező, szerkesztő, forgatókönyvíró, vágó és operatőr mestersége.

A képzés adatai

Képzési forma

Nappali

Képzési idő

4 félév

Képzési szint

Felsőoktatási szakképzés (FOSZ)

Tandíj

477 000 Ft/félév

Képzés nyelve

Magyar

Megszerezhető végzettség

Felsőfokú televíziós műsorkészítő-asszisztens

Szakvezető

Dr. Bánszki Kristóf

Tanszék

Mozgókép Tanszék

A szakról röviden

A képzés célja, hogy a hallgatóknak tévészakmai, technikai alapozótudást adjon, mely megfelelő belépőt nyújthat a professzionális televíziózás világába szakalkalmazottként. 


GYERE HOZZÁNK, ha:


  1. 2 év alatt szeretnél oklevelet és szakmát is szerezni 


  1. kiemelten gyakorlatorientált képzést keresel (560 óra szakmai gyakorlat) 


  1. már a képzés ideje alatt is ismert műsorok, nagy produkciók forgatására szeretnél látogatni


  1. ismert és elismert, a televíziós szakmában aktívan dolgozó szakemberektől szeretnél tanulni


  1. később szeretnél továbbtanulni: a képzésen megszerezhető kreditek egy részét elismerjük a szakirányos alapszakokon (BA), az alapképzést így jelentős előnnyel végezheted el 

Mit tanulhatsz nálunk?

Elsősorban a segédszerkesztő, casting asszisztens, produkciós asszisztens, felvételvezető, vágóasszisztens, stúdióasszisztens, rendezőasszisztens, scripter, segédoperatőr, kameratechnikus, kellékes, ruhás, mikrofonos szakma fortélyait, valamint alapszintű betekintést nyerhetsz a rendező, szerkesztő, forgatókönyvíró, vágó és operatőr feladataiba.

Gyakorlati lehetőségek

Képzésünk gyakorlatorientált, jellemzi a szoros a „mester-növendék” kapcsolat. Egyéni feladatok mellett csoportokba, stábokba rendeződve kell félévről félévre gyakorlati feladatokat megoldani, „az ötlettől az elkészült produkcióig”. Rengeteg televíziós műsor és film forgatásán tehetsz látogatást, a METU műtermeiben gyakorolhatsz, miközben hétről-hétre teljesíted a szakmai feladatokat.  

Felépítése

Első év:

  1. megismerkedsz filmes, televíziós szakmákkal, szakmai kifejezésekkel, elsősorban a nem fikciós műfajok alapjaival (szerkesztés, rendezés, utómunka, kamera és hangrögzítő eszközök használata stb.)

Második év: 

  1. Konkrét, kiemelt szakmai területek megismerése, gyakorlatorientált feladatok elvégzése, éles helyzetekben való helytállás

Elhelyezkedés

  1. televíziós, esetleg filmes stáb tagjaként szakalkalmazotti területeken, s képezheted magad, hogy kollégáid alkotói területre is alkalmasnak tartsanak,
  2. dolgozhatsz rendezőasszisztensként, felvételvezetőként, stúdióaszisztensként, felvételvezetőként, s más fontos területeken,
  3. lehetsz scripter, vágóasszisztens, kameraman, kameratechnikus,
  4. szerkesztői, vágói, operatőri alapismereteid, valamint a mozgóképek kifejező eszközeinek ismerete birtokában a legkülönfélébb televíziós műfajokban, műsorok készítésében vehetsz részt.

Főbb témakörök

  1. Stúdió-, rendezőasszisztensi gyakorlatok


  1. Script, archiválás


  1. Stúdióoperatőr, kameraman gyakorlatok


  1. Vágás és hangi alapismeretek


  1. Televíziós gyártási alapismeretek


  1. Kellék, jelmez, látvány ismeretek


  1. Televíziós rendezési, dramaturgiai, szerkesztői alapismeretek


  1. Kommunikációs ismeretek alapjai


  1. Intézményen kívüli összefüggő gyakorlati képzés.

Kapcsolódó képzések